Tři čarodějky čarovaly v Dolních Dunajovicích

15.04.2012 19:25

Tři čarodějky    O druhém dubnovém víkendu jsme měli možnost po delší době opět navštívit v dunajovickém kinosále představení místních ochotníků. Luboš Buchta a spol. sáhli tentokrát do žánru, pro místní ochotnická prkna poměrně neobvyklého, totiž do fantasy. Tři čarodějky jsou adaptací známého románu Soudné sestry ještě známějšího britského autora Terryho Prachetta. Celý příběh se točí kolem tří hodných čarodějek: Bábi Zlopočasné, Stařenky Oggové, Magráty Česnekové. Ty se po násilné smrti krále Verence rozhodnou vzít situaci do svých rukou a zabránit tak kruté vládě Lorda Felmeta a jeho ženy. Pomocí čar a kouzel se snaží dostat na trůn pravého krále, Verencova syna Tomjana. Že nakonec vše nedopadne úplně tak podle plánů se mohli dunajovičtí diváci v pátek 13. a v sobotu 14. dubna přesvědčit na vlastní oči.
    I když se divadelníci nakonec námětu úplně striktně nedrželi, příběhu to příliš neuškodilo. Snad jen konec byl trochu hektický a neuškodilo by, kdyby finále celého příběhu bylo lépe rozvinuté, přítomným divákům to ale zážitek nepokazilo. Ba naopak, herci byli na konci za své výkony odměněni bouřlivým aplausem. Na prvním místě byla totiž zábava a té si diváci užili dost a dost. Hra byla prošpikována množstvím vtipných dialogů, hlášek a narážek, z nichž třeba takový Kradlousek vyvolal mohutné salvy smíchu. Ani sebelepší hlášky by však nebyly tak vtipné bez dobrých hereckých výkonů. I ve Třech čarodějkách byli herci dobří, lepší a nejlepší, musím však vyzdvihnout dva, lépe řečeno dvě. Eva Tiefenbachová v roli stařenky Oggové byla skvělá, svým výkonem táhla celou hru a nejvíce se starala divákům o zábavu. Dalo by se skoro říci, že co replika, to salva smíchu. Troufnu si říct, že bez stařenky Oggové v jejím podání by byla hra poloviční. Vynikající výkon podala také Gábina Malá v roli rázné vévodkyně. Do své role se dokázala dokonale vžít a myslím, že nejednomu z přítomných pánů vyskočil studený pot na čele když spustila uragán nadávek, výčitek a sekýrování (alá fén fotbalisty Tomáše Řepky) na svého manžela Lorda Felmeta v podání Jury Snášela. Také ostatní herci své role jako vždy zvládli a Tři čarodějky tak sklidily zasloužený úspěch, o kterém svědčí množství spokojených diváků na obou představeních.
    Na závěr nezbývá než říci, že divadelní hrou Tři čarodějky pověst ochotníků okolo Luboše Buchty rozhodně nijak neutrpěla a dunajovičtí divadelní příznivci se již určitě těší na další kousek.

- JŠ -

Fotogalerie: https://picasaweb.google.com/107257188868199198171/13Dubna2012_divadelniPredstaveniOchotnikuZDolnichDunajovicTriCarodejky