Šibřinky udělaly tečku za plesovou sézonou

26.02.2012 19:02

    Dunajovická plesová sezóna 2012 je za námi. Po společenském plese SPCCH, Plese SRPŠ a Krojovém plese udělaly povedenou tečku tradiční sokolské Šibřinky.
První návštěvníci sice po letmém pohledu do kinosálu možná ani nemuseli postřehnout, že se jedná o zábavu v maskách, brzy však bylo všechno jinak. Masky se dostavily a nebylo jich málo. Na tanečním parketu tak vedle sebe tančili piráti, mouchy, hippísáci, Arabové, vodník nebo kostlivci. Utajená porota pak měla jistě plné ruce práce s rozhodováním, komu přidělit diplom za nejlepší masku. Její rozhodnutí však bylo, soudě podle ohlasu ostatních návštěvníku, jistě správné. Vítězem se stal robot Bender ze seriálu Futurama v provedení... (ne, to samozřejmě neprozradím, ti kteří tam byli vědí, a ti kteří ne, mají smůlu). Rozdány byly i další diplomy, například za nejlíp zamaskovanou skupinu masek (mouchy) nebo za nejlíp pařící skupinu masek (piráti) a další. Nechyběla ani poměrně bohatá tombola, přičemž onou třešničkou na dortu byla hodnotná první cena v podobě permanentky na zápasy místního fotbalového týmu. Ruku na srdce, komu by tato cena neudělala radost. Vyhrát však mohl jen jeden a my ostatní jsme mohli jen tiše závidět. O hudební produkci se staral DJ, který se svým stylem hraní sice nezavděčil všem, nicméně na tančením parketu to nebylo příliš vidět a tancovalo se až do brzkých ranních hodin.

    Šibřinky se určitě povedly stejně jako celá plesová sezóna. Díky stylu hudby (dechovka, zábavová kapela, DJ) i stylu plesu (kroje, masky) si na své musel přijít každý a spokojení jsou snad i organizátoři. Tancechtiví dunajovčáci si teď budou moci na pár měsíců od zábav odpočinout a i ti kteří tanci příliš neholdují se mohou začít těšit na příští dunajovickou společenskou událost, kterou bude 8. dubna již tradiční 34. výstava vín. 

- JŠ -

Foto: autor