Jiří Kopečný mistrem světa

    Od listopadu 2010 se už i Dolní Dunajovice mohou pochlubit, že místní rodák dosáhl na výrazný sportovní úspěch. Dvaadvacetiletý Jiří Kopečný, který v současné době žije v Mikulově, se stal ve španělském Alicante amatérským mistrem světa v thajském boxu, ve váhové kategorii 81-84-86 kg.

    Kopečný začínal s bojovými sporty v brněnském klubu Muay Thai v roce 2006, kdy se nejprve věnoval disciplíně zvané free fight. Již po roce však přešel k thajskému boxu, konkrétně k disciplíně K1. Za tímto označením se skrývá styl boje tzv. bez loktů. Již brzy začal v této disciplíně sklízet také první úspěchy. V roce 2009 se stal vicemistrem České republiky, v říjnu loňského roku pak vyhrál turnaj Czech open, který byl zároveň kvalifikací na mistrovství Evropy. Tam se však Kopečný nakonec nepodíval, neboť dal přednost účasti na mistrovství světa ve Španělsku.

    Cesta, kterou musel Jiří Kopečný k titulu mistra světa urazit byla poměrně neobvyklá. V prvním kole narazil na soupeře z Rumunska, který ve druhém kole zápasu vzdal. Tím se pro Kopečného otevřela cesta do druhého kola, kde čekal soupeř z Německa. Po urputném souboji se dunajovickému rodákovi podařilo porazit Němce na body a postoupit do finále. Druhý finalista z Portugalska však těsně před zápasem musel pro zranění odstoupit z boje a Jiřímu Kopečnému tak titul mistra světa, jak se říká: „spadl do klína.“


    Bývalý žák základní školy v Dolních Dunajovicích, který dnes pracuje jako ochranka nočního klubu, začal s thajským boxem, podle vlastních slov, především z nudy. Dnes však trénuje každý den minimálně hodinu a půl denně. Od října 2010 dokonce začal, pod vedením zkušených brněnských trenérů, organizovat tréninky thajského boxu v Mikulově. Jiří Kopečný se vedle thajského boxu věnuje i fotbalu (nastupuje za Sokol Březí), volejbalu a squashi. Prioritou je však samozřejmě thai box, kterému by se chtěl Kopečný v budoucnosti věnovat profesionálně.

- JŠ -

Zdroj: https://zpravodajmikulov.cz/index.php?a=202